Warm water opgewarmd door de zon, wat een fijn en rijk gevoel!
Heerlijk douchen met de warmte van de zon!
Heel blij zijn we met onze zonneboiler, misschien is het ook iets voor jou? Zeker nu ook in Nederland de zon steeds vaker schijnt…..
Onze zonneboiler (Heat-pipe HP 160 Easy) ziet eruit als een zonnepaneel met 24 glazen buizen die het zonlicht opvangen. Hierin zit een vloeistof die opwarmt en via een aantal pijpen door een met water gevuld voorraadvat aan de achterkant van de boiler gaat.

Zo wordt de 100 liter water verwarmd tot wel 80 graden!
Omdat het warme water dat je gebruikt meestal maar 37 graden is, heb je zo een enorme hoeveelheid om te douchen, mee te koken of af te wassen.
Op een bewolkte dag verwarmt de zonneboiler nog steeds, maar natuurlijk minder dan op een zonnige dag. We hebben een kleine geiser op een gasfles die het water naverwarmt. Deze meet de temperatuur van het inkomende water en gaat alleen aan als dat nodig is, hij heeft geen waakvlam.
In het voorjaar en de zomer hebben we hem niet nodig en staan hij uit. Gedurende de late herfst en de winter gebruiken we maximaal één fles gas van 13 liter.
De boiler staat naast ons huis op een iets hoger gelegen stuk, hierdoor heb je geen pomp nodig. Onze zonneboiler hebben we tweedehands gekocht. Altijd fijn om spullen een tweede leven te geven en natuurlijk een stuk goedkoper.
NB Wij gebruiken water uit eigen bron.

Dani Van Sloten
Machtig mooi spul! Wat kost dat nou?
Gaat hoe dan ook 100% boven mijn budget maar je weet maar nooit wat de toekomst brengt!
Mathilde
Wij kochten hem tweedehands via marktplaats voor 500 euro. Best een bedrag, maar nu al 6 jaar gratis warm water…. Fijne dag!😎